Din varukorg är tom
Inte hittat något? Vi har ett brett utbud av produkter så titta runt så kommer du att hitta något som passar dig
Bli medlem genom att fylla i informationen nedan och tryck på registrera.
Tramex Feedback DataLogger och App är designade och utvecklade av Tramex. Produkterna är för dem som vill ha noggranna, pålitliga avläsningar med hjälp av den allra bästa tekniken. Feedback DataLogger och App, loggar upp till 100.000 datapunkter för relativ fuktighet, temperatur, daggpunkt och gram per Kil. Allt överförs trådlöst via Bluetooth BLE-teknologi till den mobila enheten. I appen kan du visualisera Live-avläsningar, termiska förhållanden och psykometriska diagram. Du kan också upprätta och exportera räkneark, diagram och rapporter. Tramex Feedback DataLogger kräver Tramex Feedback Data Logger-appen och är kompatibel med iOS- eller Android-mobilenheter.
| Varumärke | Tramex |
|---|
En fuktmätare mäter fukt olika material såsom i trä, gips och betong. Fuktmätaren visar fuktkvoten i materialet och används för att identifiera vattenskador.
Du läser av fuktmätaren genom att placera den mot vald yta, läs sedan av värdet på displayen.
Vilket önskat värde som ska visas beror på materialet. Kolla alltid upp vad som gäller för just ditt material och ändamål, så minskar du risk för mögel och skador.