Räckesstolpe för Inomhusbruk Herrljunga Ledstångsfabrik

Finns i flera varianter
ART.NR: 6113378
Recensioner
Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål av modellen 9921E är anpassad för inomhusbruk och designad för att hålla glaspaneler på plats. Stolpen är försedd med fästen och gummiinlägg för en stabil montering, och är enkel att installera med medföljande fot som skruvas fast i golvet.
st
Endast online
Ange postnummer för leverans och lagerinformation.
Sök efter postnummer

Räckesstolpe för Inomhusbruk Herrljunga Ledstångsfabrik

Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål av modellen 9921E är anpassad för inomhusbruk och designad för att hålla glaspaneler på plats. Stolpen är försedd med fästen och gummiinlägg för en stabil montering, och är enkel att installera med medföljande fot som skruvas fast i golvet. Observera att toppfäste/ändknopp inte ingår, men passande tillbehör finns tillgängliga.

Denna räckesstolpe har en höjd på 989 mm och en diameter på 42,4 mm med en godstjocklek på 2 mm, vilket ger den stabilitet och hållbarhet. Stolpfoten med täcklock har en diameter på 105 mm, och den är särskilt lämplig för glaspaneler med en tjocklek på 6,76 mm.

Inspireras av våra gör-det-själv guider

  • Plintar har ett mycket brett användningsområde och är ett av de lämpligare materialen att montera direkt i eller mot mark. Om du är ute efter en riktigt stabil lösning till ditt staket, spaljé, friggebod eller altan är betongplinten oslagbar. I vår guide får du veta det viktigaste om gjutning, dimensionering och grävning - allt för ett lyckat resultat!
loader