Skapa nytt konto genom att fylla i informationen nedan.
Se mindre
Läs mer
Vattenpass
-
ART.NR: 28437
Vattenpass
77052
P-28437
Recensioner
Vattenpass i aluminium. Blocklibeller som är okrossbara och har mycket hög genomskinlighet och hållbarhet. Libellen har en radie på 200 mm som ger en känslighet på 10 mm/m.
Från
kr
 19900kr
kr
Lägsta priset senaste 30 dagarna
Ordinarie pris
st
En eller flera av produkterna som du har i varukorgen kommer inte att vara tillgängliga om du byter butik. Är du säker på att du vill byta?
Vattenpass i aluminium. Blocklibeller som är okrossbara och har mycket hög genomskinlighet och hållbarhet. Libellen har en radie på 200 mm som ger en känslighet på 10 mm/m. Toleransen i normalläge är ±0,75 mm/m och ±1,0 mm/m upp och ner, Libellvätskan, som är en lättflytande färgad oljeblandning, ger bubblan optimal möjlighet att röra sig. Statisk elektricitet påverkar inte bubblan eftersom vätskan är antistatisk. Vattenpasset är moståndskraftigt mot ultraviolett ljus samt temperaturförändringar.